Restaurant Sandalye Tercihleriniz

yazar:

kategori:

Restoranınız, barınız veya kafeniz için yemek masası, sandalye veya diğer mobilyalar için doğru boyutları seçmek , ister hazır bir model, ister özel yapım bir model olsun, çoğu zaman zordur. İşte size ilham verebilecek ve seçimlerinizi kolaylaştırabilecek bazı unsurlar.

Sandalyeler, restoranınızı dekore etmenin bir yolu
Sandalyeler, müşterilerin sadece oturması için değil aynı zamanda onların konforunu sağlamak ve genel olarak odanın dekorasyonunu sağlamak için kullanılan mobilya kategorisinin bir parçasıdır . Seçiminiz ortama, restoranınızın veya barınızın konumuna, terasta mı yoksa kapalı mekana mı bağlı olarak yapılmalıdır. En klasikinden en sofistikesine kadar pek çok sandalye modeli bulunmaktadır. Ancak trendi restoranınızın temasına göre belirlemek gerekir . Örneğin mama sandalyeleri bir restorana kıyasla bar için daha çok tavsiye edilir. İşte küçük bir rehber:

Yüksek sandalye
Catering’de bu mobilyalar mekana enerji katmanızı sağlar . Mama sandalyesini tercih etmenin avantajı genç bir müşteri kitlesinin ilgisini çekmesidir. Ayrıca işletmenize çekici ve trend bir görünüm sunar. Bu mobilya parçası yerden tasarruf etmenizi sağlar ve tüm odayı net bir şekilde görmenizi sağlar. Bu nedenle barlarda, bistrolarda ve hatta bazı fast food restoranlarında kullanım kolaylığı sağlar.

Kapalı sandalye
İç mekan sandalyesi, odanızı geliştirmenin ve modaya uygun bir dokunuş vermenin bir yoludur . Özellikle ahşap sandalye durumunda estetik ve pratik bir parça görevi görmektedir. Ahşap gerçekten sıcak ve çok dekoratif bir malzemedir .

Restoranınızı tasarlamanın yanı sıra daha iyi bir müşteri deneyimi sağlamanız da gerekiyor . Kuruluşunuza girdikten sonra müşterilerin kendilerini rahat, hoş karşılanmış ve iyi hizmet edilmiş hissetmeleri gerekir. İlk deneyimleri sonları olmamalıdır. Dolayısıyla bu onları işletmeniz ve hizmetiniz hakkında tavsiyeler ve olumlu yorumlar bırakmaya teşvik etmelidir. Bir yandan masa örtüleri, peçeteler, mutfak eşyaları ve sofra takımları, diğer yandan menülerinizin lezzeti de ihmal edilmemesi gereken unsurlardır.

Restoranın kimliğini müşterileriniz ve potansiyel müşterileriniz nezdinde öne çıkarmak için atmosferin mükemmel olduğundan emin olun. Bu, rekabette öne çıkmanızı sağlayan ama en önemlisi olmayan bir ayrıntıdır.


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir